E30-S
Klassisk gjutjärnkamin. Eldstaden är klädd med vermiculit, vilken är utbytbar. Kaminen går att ansluta till extern tilluft.
Teknisk spec
| Färg: | Svart |
| Höjd: | 741 mm |
| Bredd: | 590 mm |
| Djup: | 492 mm |
| Vikt: | 110 kg |
| Anslutning: | Toppansluten |
| Effekt: | 7 kw kw |
| Verkningsgrad: | EN 13240 |
| Säkerhetsavstånd (sida/bak): | sida 450 cm, bak 450 cm |
| Energiklass: | A |







