Trend
Liten och smidig gjutjärnskamin med glas lucka som ger insyn till elden. Kaminen är tillverkad av högkvalitativ gjutjärn samt ytbehandlad med en värmetålig färg.
Teknisk spec
| Färg: | Svart |
| Höjd: | 750 mm |
| Bredd: | 350 mm |
| Djup: | 650 mm |
| Vikt: | 65 kg |
| Anslutning: | Toppansluten |
| Effekt: | 8 kw kw |
| Verkningsgrad: | EN 13240 |
| Säkerhetsavstånd (sida/bak): | sida 45 cm, bak 45 cm |
| Energiklass: | A |







