Kaminen är tillverkad av högkvalitativ gjutjärn. Glasluckan har luftspolat glas vilket gör att ni kan njuta av elden utan att den blir sotig.
Amity 3
Kaminen är tillverkad av högkvalitativ gjutjärn. Glasluckan har luftspolat glas vilket gör att ni kan njuta av elden utan att den blir sotig.
Teknisk spec
| Färg: | Svart |
| Höjd: | 745 mm |
| Bredd: | 610 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Vikt: | 110 kg |
| Anslutning: | Bak- och toppansluten |
| Effekt: | 8 kw kw |
| Verkningsgrad: | EN 13240 |
| Säkerhetsavstånd (sida/bak): | sida 40 cm, bak 40 cm |
| Energiklass: | A |







